Działalność społeczna

Naszą misją jest zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa działalności naszych Klientów oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorstw dzięki optymalizacji prawnej, podatkowej i księgowej.

Realizując ją, kierujemy się zasadami partnerstwa, odpowiedzialności i zaufania. Działajmy w oparciu o aktualną wiedzę i współpracę w zespołach interdyscyplinarnych, by dostarczyć naszym Klientom kompleksowe usługi najwyższej jakości. Wszelkie działania podejmujemy na rzecz i dla dobra Klienta oraz ochrony jego interesów. Swoje obowiązki realizujemy z pełną sumiennością i rzetelnością, zgodnie z prawem oraz zasadami etyki zawodowej.

Naczelne wartości GLC realizujemy m.in. poprzez zaangażowanie w regionalne i lokalne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz współpracę z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej. Współpracujemy również z organizacjami branżowymi: Krajową Izbą Doradców Podatkowych, Fundacją Rozwoju Rachunkowości oraz Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach.

Let’s Start Up!

GLC jest partnerem merytorycznym Projektu Let’s Start Up! realizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Jego celem jest wspieranie zakładania, finansowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej przez młodych ludzi.

Na projekt składają się cztery główne elementy: warsztaty eksperckie na temat pozyskiwania kapitału na rozwój własnej działalności, modeli biznesowych i promocji firmy na starcie, cykl spotkań studentów z praktykami biznesu pod hasłem: TeSLa – Trends, Start-Up, Leadership oraz konferencja poświęcona pierwszym krokom w biznesie. Ukoronowaniem projektu będzie sesja Dragon’s Den na licencji znanego telewizyjnego show. W jej ramach aniołowie biznesu znani z III polskie edycji programu Anną Hejką, Adamem Kruszewskim, Andrzejem Głowackim, Joanną Kuzdak i Maciejem Kaczmarskim, wybiorą spośród 10 najlepszych projektów biznesowych zgłoszonych przez studentów te, które zechcą dofinansować.

Misją GLC jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw dzięki optymalizacji prawnej, podatkowej i księgowej, dlatego została partnerem projektu Let’s Start Up! W gronie prelegentów prowadzących warsztaty oraz panelistów na konferencji znalazł się Zbigniew Maciej Szymik, dyrektor generalny GLC, doradca podatkowy.

podziekowania

Więcej o projekcie: http://letsstartup.pl.

Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście

 

GLC wspiera program Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście, realizowany przez Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. Jednym z ekspertów, którzy się w niego zaangażowali jest Maciej Szymik, dyrektor generalny GLC. Odpowiada za tematykę podatków i ubezpieczeń.

Program skierowany jest do młodych przedsiębiorców z terenu Katowic i Metropolii Silesia. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji młodych przedsiębiorców i integracja tego środowiska w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu.

Młody Przedsiębiorca to osoba w wieku do 35. roku życia, która nie dłużej niż 3 lata prowadzi działalność gospodarczą lub jest właścicielem lub współwłaścicielem spółki kapitałowej. W ramach programu każda osoba, która spełnia te kryteria może wziąć udział w cyklu sześciu spotkań gospodarczych pod wspólnym hasłem: „Mała Firma All Inclusive”. Do ich prowadzenia zostali zaproszeni eksperci z branży HR, marketingu, prawa, finansów, ubezpieczeń oraz zarządzania i sprzedaży.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie:

http://mlodyprzedsiebiorca.org/

Obrońcy praw podatnika

 

Maciej Szymik, dyrektor generalny GLC był jednym ze współtwórców samorządu doradców podatkowych w Polsce.

Od roku 1997 jest członkiem Stowarzyszenia Doradców Podatkowych w Katowicach, a od roku 2002 członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

W 2001 roku z rekomendacji Stowarzyszenia został powołany przez Ministra Finansów w skład Komisji Organizacyjnej Pierwszego Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. Jej celem było utworzenie Izby Doradców Podatkowych.

W latach 2002-2006 Maciej Szymik pełnił funkcję skarbnika Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Przez kolejne 4 lata był członkiem Krajowej Rady Doradców Podatkowych II kadencji. Pełnił wówczas funkcje: Przewodniczącego Komisji ds. Etyki Zawodowej, Sekretarza Krajowej Rady Doradców Podatkowych, a następnie Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Od 2010 do 2014 był członkiem Krajowej Rady Doradców Podatkowych III kadencji jako Przewodniczący Komisji Rozwoju i Promocji Zawodu. Obecnie jest sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego KIDP.

W ramach swojej działalności aktywnie działa na rzecz podnoszenia standardów pracy doradców zawodowych, rozwoju ich kwalifikacji i kompetencji, a także ochrony zasad etyki zawodowej. Jest rzecznikiem budowania wizerunku zawodu doradcy podatkowego jako obrońcy praw podatnika.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Krajowej Izby Doradców Podatkowych:

www.kidp.pl

Wspieramy nie tylko biznes. Ostatnio pomagaliśmy budzić, odkrywać i rozwijać talenty oraz zdolności dzieci w międzyprzedszkolnym
konkursie „Pokaz talentów” organizowanym w Zespole Przedszkoli Nr 1w Zabrzu.

Zespółp Przedszkoli nr 1 w Zabrzu

 

Kompleksowość, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Usługi GLC

podatkiKancelaria podatkowa, której zespół łączy doświadczenie i wiedzę podatkową, prawną oraz ekonomiczną z doskonałym wyczuciem potrzeb przedsiębiorców. Skuteczne rozwiązania problemów podatkowych, optymalizacja podatkowa i reprezentowanie przed urzędem skarbowym.  
CZYTAJ WIĘCEJ
fintechWyspecjalizowana kancelaria prawnicza zajmująca się zagadnieniami z zakresu usług płatniczych, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, prawa bankowego, prawa konsumenckiego, ochrony danych osobowych i prawa nowych technologii. Wsparcie e-commerce oraz płatności online w zorganizowaniu biznesu działającego zgodnie z każdym aspektem prawnym.  
CZYTAJ WIĘCEJ
Finance-Leader-doradztwo-ksiegoweKancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie gospodarczym i doradztwie prawnym dla przedsiębiorstw. Doradztwo prawne w bieżącej działalności gospodarczej, procesach przekształceń i restrukturyzacji spółek oraz doradztwo prawne i techniczne w zakresie likwidacji szkód.  
CZYTAJ WIĘCEJ
audyty finansoweUsługi audytorskie. Biegli rewidenci. Wyceny przedsiębiorstw. Weryfikacja stanu majątku i kondycji finansowej poparta opinią biegłego rewidenta lub biegłego sądowego. Aktywne doradztwo porządkujące i usprawniające procesy księgowe.  
CZYTAJ WIĘCEJ
ksiegowośćBiuro rachunkowe świadczące usługi księgowe dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz outsourcingu księgowości i controllingu dla dużych spółek i korporacji z kapitałem zagranicznym. Obsługa księgowa m.in. w programach Senova365, SAP, Symfonia, Comarch ERP XL i Optima, Microsoft Dynamics NAV i AX, Streamsoft, ELELCO, Subiekt GT i Rewizor GT oraz BPSC, w języku polskim, angielskim i niemieckim.  
CZYTAJ WIĘCEJ
Audit-Leader-audyt-finansowyOutsourcing obsługi kadr i płac pozwalający na optymalizację kosztów zatrudnienia i obsługi wynagrodzeń pracowników w zgodzie z obowiązującym prawem pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawem podatkowym. Poprawa skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem i organizacji pracy.  
CZYTAJ WIĘCEJ
optymalizacje podatkoweMerytoryczne i praktyczne wsparcie w zakresie controllingu oraz usługi optymalizacji procesów biznesowych, których celem jest pomoc w planowaniu, realizacji i modyfikacji strategii biznesowej oraz poprawa rentowności i konkurencyjności firmy na rynku.  
CZYTAJ WIĘCEJ
zarzadzanieSpecjaliści z zakresu zarządzania, finansów, prawa i podatków realizujący uzgodnione w kontrakcie zadania typowe dla kadry menadżerskiej. Wsparcie przy pracach nad określonymi projektami, zastępstwa na czas określony oraz pomoc przy rozwijaniu działów lub stanowisk.  
CZYTAJ WIĘCEJ
GLC tworzą ludzie. Ponad 70 ekspertów. Poznajmy się

Zbigniew Maciej Szymik

Dyrektor Generalny, Doradca Podatkowy, Partner Zarządzający


Doradca podatkowy od ponad 20 lat prowadzący stałą obsługę podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, a także optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach z sektora MSP. Łączy dogłębną wiedzę o podatkach ze znajomością zagadnień księgowych.
CZYTAJ WIĘCEJ


prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic

Partner, Doradca Podatkowy


Profesor nauk prawnych, pracownik naukowy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ekspert w dziedzinie prawa finansowego i samorządowego oraz finansów publicznych i podatków lokalnych, doradca podatkowy.
CZYTAJ WIĘCEJ


dr Artur Oleś

Adwokat, Doradca Podatkowy, Partner Zarządzający


Adwokat, doradca podatkowy, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w optymalizacjach podatkowych,  prawie karnym i karno-skarbowym oraz fuzjach i przejęciach . Z sukcesem przeprowadził kilkadziesiąt postępowań przed organami skarbowymi i przed sądami administracyjnymi Autor publikacji naukowych z zakresu prawa i podatków.
CZYTAJ WIĘCEJ


Łukasz Zarzycki

Dyrektor Działu Audytu, Biegły Rewident, Doradca Podatkowy, Doradca Restrukturyzacyjny


Biegły rewident, doradca podatkowy, biegły sądowy, doradca restrukturyzacyjny. Doskonale łączy doświadczenie i wiedzę z zakresu podatków, rachunkowości, audytu oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Wykładowca i ekspert współpracujący z wydawnictwem Wolters Kluwer.
CZYTAJ WIĘCEJ


Klaudia Derela

Dyrektor Działu Rachunkowości


Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która specjalizację Rachunkowość ukończyła z wyróżnieniem. Certyfikowana księgowa. Posiada blisko 10-letnie doświadczenie w pełnej księgowości, w szczególności w obsłudze spółek prawa handlowego z udziałem kapitału zagranicznego. Specjalizuje się w rachunkowości zarządczej oraz podatkowej. Poza zarządzaniem Działem Księgowości odpowiada za nadzór nad procesami migracji danych księgowych do nowych systemów informatycznych (m.in. :Enova, SAP, Microsoft Dynamics Navision, Elelco). Lubi pracę z ludźmi, a cele Klientów GLC są dla niej największą inspiracją i motywacją w codziennej pracy.
CZYTAJ WIĘCEJ


Mariusz Jarosz

Dyrektor Działu Doradztwa Biznesowego


CFO, Interim Manager. Od ponad 10 lat zajmuje się zarządzaniem finansami, controllingiem i rachunkowością zarządczą w formie outsourcingu. Specjalizuje się w controllingu podatkowym, finansowym i produkcyjnym oraz w budżetowaniu, prognozowaniu i optymalizowaniu procesów biznesowych. Bardzo często w realizowanych projektach do jego obowiązków należy również dostosowywanie systemów informatycznych klasy ERP i BI.
CZYTAJ WIĘCEJ


Przykładowe modele współpracy z GLC
sprawdz-szczegoly
Katowice i Warszawa. Zapraszamy do naszych biur

GLC Katowice


ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice
katowice@glc.pl

GLC Warszawa


Aleje Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
warszawa@glc.pl


  • Region Śląsk
  • +48 515 449 333


  • Region Mazowsze
  • +48 505 974 055


  • Region Małopolska
  • +48 502 856 288

Usługi GLC polecają
sprawdz-szczegoly
Dlaczego warto wybrać usługi GLC?

Wśród najlepszych
Eksperci GLC od ponad 10 lat kompleksowo obsługują przedsiębiorstwa w zakresie usług księgowych, doradztwa podatkowego i porad prawnych. Tworzą zespół doradczy o wysokich i stale uzupełnianych kwalifikacjach zawodowych. Doświadczenie i aktywne podążanie za zmianami prawnymi, rynkowymi i oczekiwaniami Klientów dają nam pewną pozycję wśród najlepszych firm doradczych w Polsce.

W czołówce ogólnopolskiej
Od ponad 5 lat GLC zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingach firm doradczych, organizowanych przez „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Prawną”. Dzięki zespołowi znakomitych doradców jest wymieniana w krajowej czołówce w kategorii doradztwa podatkowego.

Pierwsi w Polsce
Spółka LAW Leader wchodząca w skład GLC była pierwszą w Polsce niezależną multidyscyplinarną spółką adwokatów i doradców podatkowych.

Wysoka jakość usług za dostępną cenę
GLC świadczy usługi księgowe, audytorskie i controllingowe oraz kompleksowe doradztwo prawno-podatkowe dla przedsiębiorstw zgodnie z międzynarodowymi standardami. Proponujemy jakość obsługi porównywalną do najważniejszych graczy na rynku usług doradczych za cenę charakterystyczną dla konkurencji z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Kompleksowa obsługa na każdym etapie rozwoju firmy
Doradcy GLC pomagają Klientom na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa – w fazie powstawania (na start-upie), w trakcie rozwoju i intensywnego wzrostu firmy, w fazie dojrzałości oraz w sytuacjach kryzysowych.

Obsługa branży trudnych i problematycznych
Klientami GLC są małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa, w tym spółki z kapitałem zagranicznym. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów działających w innowacyjnych i wysokospecjalistycznych branżach, w specyficznych ramach prawnych, zawierających dużą liczbę transakcji handlowych i finansowych, uczestniczących w skomplikowanych procesach rynkowych.

System działań zespołowych
Specjaliści GLC pracują w zespołach projektowych złożonych, w zależności od potrzeb, z ekspertów z kilku dziedzin: księgowości, kadr i płac, controllingu, podatków, prawa, pod kierunkiem dedykowanego opiekuna Klienta. Dogłębnie analizują problem i sytuację przedsiębiorstwa, wypracowując innowacyjne i efektywne finansowo rozwiązania. Wspierają firmę w wielu obszarach jednocześnie, zachowując ciągłość i stałość obsługi.

Wysoka odpowiedzialność biznesu
Doradcy GLC na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo interesów Klienta i budowanie z nim dobrych relacji. Jednocześnie dbają o poszanowanie prawa, norm etyki zawodowej i zasad etycznych w biznesie. Gwarancją rzetelności wykonania usługi jest nie tylko ubezpieczenie OC, jakim objęte jest doradztwo podatkowe i usługi księgowe, ale przede wszystkim naczelne wartości GLC.

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Eksperci GLC angażują się w regionalne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, współpracują z RIG w Katowicach i Forum Młodych Przedsiębiorców. Współpracują z Uniwersytetem Ekonomicznym i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, szkolą przedsiębiorców, publikują teksty naukowe. Założyciel GLC Zbigniew Maciej Szymik jest jednym z twórców samorządu doradców podatkowych w Polsce.

0 lat na rynku usług
doradczych

0głównych obszarów
działalności

0wyspecjalizowanych
doradców

0Klientów w ostatnich
5 latach

0wyroki, które zmieniły orzecznictwo podatkowe
w Polsce