Biuro rachunkowe Warszawa – obsługa księgowa w Warszawie lub w siedzibie Klienta

GRUPA Leader to nowoczesne i sprawdzone biuro rachunkowe w Warszawie świadczące usługi księgowe dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego warszawskiego biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe - obsługa księgowa

Bieżące prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz standardami. Monitoring zobowiązań i należności firmy, pozwalający na zachowanie płynności finansowej. Doradztwo i wsparcie w zakresie realizacji procesów zarządczych w firmie. Kalkulacja wyników finansowych, przygotowywanie raportów okresowych wg oczekiwań Klienta. Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz aktywne uczestnictwo podczas ich badania przez biegłego rewidenta. CZYTAJ WIĘCEJ

Nadzór księgowy

Usługa co-sourcingu – współprowadzenie ksiąg rachunkowych. Weryfikacja wstępnie zaksięgowanych danych, przygotowanie zestawień i raportów na potrzeby zarządcze, sporządzanie kalkulacji wyników finansowych dla celów bilansowych i podatkowych. Sporządzenie sprawozdania finansowego, weryfikacja i badanie ksiąg / rejestrów. CZYTAJ WIĘCEJ

Raportowanie Zarządcze

Stały monitoring wyników finansowych, rentowności działań przedsiębiorcy – kompleksowy lub obejmujący wybrane obszary np. przepływy finansowe czy należności przeterminowane. Kontrola kosztów i wydatków, rentowności podejmowanych działań, stanowiąca racjonalny punkt wyjścia do tworzenia i modyfikacji planów i strategii biznesowych. Sporządzanie raportów, zestawień, modeli i planów.
CZYTAJ WIĘCEJ

Usługi dla
start up-ów

Pomoc w zakładaniu i realnym planowaniu rozwoju firmy. Doradztwo w wyborze optymalnej formy organizacji księgowości, obiegu dokumentów w firmie, rozwiązań prawno-podatkowych. Sporządzanie prognoz finansowych. Wsparcie w zakresie przygotowania długoterminowych strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Redukcja ryzyka związanego z prowadzoną działalnością dzięki świadomemu planowaniu i kontrolowaniu finansów. CZYTAJ WIĘCEJ

Usługi dla biur rachunkowych

Doradztwo prawno-podatkowe dla biur rachunkowych, które nie posiadają własnego doradcy podatkowego. Wsparcie przy obsłudze dużych klientów w sytuacjach, gdy biuro nie dysponuje wystarczającymi zasobami ludzkimi i technicznymi lub znajomością specyfiki danego procesu (np. w prowadzeniu postępowań podatkowych). Możliwość rozszerzenia zakresu usług dla swoich klientów bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z zatrudnieniem własnego doradcy podatkowego.
CZYTAJ WIĘCEJ

 

W zakresie usług księgowych GRUPA Leader to nowoczesne biuro rachunkowe z siedzibą w Warszawie, które świadczy usługi księgowe dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Nowoczesność i rzetelność biura rachunkowego wyraża się w następujących aspektach:

1. Usługi księgowe realizowane m.in. w Warszawie i okolicy nie sprowadzają się wyłącznie do wykonywania czynności w zakresie rachunkowości, prowadzenia dokumentacji płacowej i kadrowej, przejęcia obowiązków z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, przepisów o ubezpieczeniu społecznym czy przepisów z zakresu statystyki (NBP czy GUS). Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym (pozwalającym m.in. na obsługę zdalną oraz elektroniczny obieg dokumentów) oraz kompetencjom z zakresu controllingu i rachunkowości zarządczej usługi księgowe pozwalają na dostarczanie naszym klientom potrzebnych informacji zarządczych on-line.

2. Zespoły księgowe składają się z odpowiednio do tej roli przygotowanych osób. Przygotowanych zarówno pod kątem merytorycznym jak i praktycznym. Kwalifikacje księgowych GRUPY Leader reprezentujących biuro rachunkowe w Warszawie potwierdzają uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

3. Niezmiernie ważne jest, aby biuro księgowe było partnerem dbającym o wysokość podatków swoich klientów. GRUPA Leader, dzięki własnym doradcom podatkowym (również świadczącym usługi w Warszawie i okolicy) oraz ciągłym szkoleniom zespołów księgowych w zakresie prawa podatkowego, gwarantuje prawidłowość rozliczeń z organami skarbowymi oraz oferuje szerokie wsparcie przy projektach optymalizacji podatkowej. Pomagamy  przy trudnych, nietypowych transakcjach, umowach o strategicznym znaczeniu czy zmianach organizacyjnych. Ponadto pracownicy naszego warszawskiego działu podatkowego i prawnego występują w imieniu klienta w trakcie kontroli skarbowych, postępowań administracyjnych i postępowań karno-skarbowych.

4. Biura księgowe zazwyczaj pracują w oparciu o wybrany przez nie system informatyczny. Nasze biuro rachunkowe w Warszawie wzięło pod uwagę wymagania i oczekiwania klientów, wymagania wobec outsourcingu księgowości i controllingu stawiane głównie przez duże spółki i korporacje z kapitałem zagranicznym co pozwoliło nam zbudować zespół, którego kompetencje w zakresie obsługi systemów księgowych wykraczają poza standardowe ramy. Standardowo, dla klientów nie mających wymagań co do systemu księgowego, księgowość prowadzona jest przez biuro rachunkowe w Warszawie w oparciu o system enova. Dodatkowo Comarch (CDN XL, Optima), Microsoft Dynamics Navision, Microsoft Dynamics AX (AXAPTA), Rewizor, Symfonia i BPSC to programy, które są doskonale znane pracownikom biura. Ponadto jesteśmy jednym z nielicznych w Polsce podmiotów świadczących usługi księgowe, które obsługuje SAP. Wewnętrzne statystyki wskazują, że to właśnie SAP jest najpopularniejszym systemem, na którym realizujemy usługi w modelu zewnętrznej księgowości.

5. Usługi księgowe świadczone przez GRUPĘ Leader i biuro rachunkowe w Warszawie wyróżnia również elastyczność w zakresie sposobu realizacji usług księgowych. Przez wiele lat wypracowaliśmy kilka modeli – od doraźnego weryfikowania efektów pracy działu księgowego klienta, poprzez regularny nadzór, pomoc w zakresie zarządzania finansami po kompleksowe prowadzenie księgowości.

6. Nasze biuro rachunkowe z siedzibą w Warszawie posiada również własny zespół informatyków, co znacznie ułatwia podejmowanie współpracy z nowymi klientami, zwłaszcza w przygotowaniu odpowiednich mechanizmów importu i eksportu informacji związanych z księgowością. Ten sam zespół dba o infrastrukturę informatyczną oraz o bezpieczeństwo informacji i danych księgowych – zarówno w zakresie przechowywania jak i ich udostępniania.

7. Biuro rachunkowe w Warszawie dbając o bezpieczeństwo swoich klientów gwarantuje ubezpieczenie OC dla biur rachunkowych, które kwotowo i zakresem znacznie przekracza ustawowe wymagania – jest na maksymalnym możliwym poziomie.

Zapraszamy do korzystania z usług księgowych GRUPY Leader

Biuro rachunkowe Warszawa, księgowość Warszawa, biuro księgowe Warszawa.

 

Kompleksowość, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Usługi GLC

podatkiKancelaria podatkowa, której zespół łączy doświadczenie i wiedzę podatkową, prawną oraz ekonomiczną z doskonałym wyczuciem potrzeb przedsiębiorców. Skuteczne rozwiązania problemów podatkowych, optymalizacja podatkowa i reprezentowanie przed urzędem skarbowym.  
CZYTAJ WIĘCEJ
fintechWyspecjalizowana kancelaria prawnicza zajmująca się zagadnieniami z zakresu usług płatniczych, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, prawa bankowego, prawa konsumenckiego, ochrony danych osobowych i prawa nowych technologii. Wsparcie e-commerce oraz płatności online w zorganizowaniu biznesu działającego zgodnie z każdym aspektem prawnym.  
CZYTAJ WIĘCEJ
Finance-Leader-doradztwo-ksiegoweKancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie gospodarczym i doradztwie prawnym dla przedsiębiorstw. Doradztwo prawne w bieżącej działalności gospodarczej, procesach przekształceń i restrukturyzacji spółek oraz doradztwo prawne i techniczne w zakresie likwidacji szkód.  
CZYTAJ WIĘCEJ
audyty finansoweUsługi audytorskie. Biegli rewidenci. Wyceny przedsiębiorstw. Weryfikacja stanu majątku i kondycji finansowej poparta opinią biegłego rewidenta lub biegłego sądowego. Aktywne doradztwo porządkujące i usprawniające procesy księgowe.  
CZYTAJ WIĘCEJ
ksiegowośćBiuro rachunkowe świadczące usługi księgowe dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz outsourcingu księgowości i controllingu dla dużych spółek i korporacji z kapitałem zagranicznym. Obsługa księgowa m.in. w programach SAP, Enova,Comarch CDN Optima, Microsoft Dynamics Navision, Microsoft Dynamics AX (AXAPTA), Rewizor, Symfonia i BPSC, w języku polskim, angielskim i niemieckim.  
CZYTAJ WIĘCEJ
Audit-Leader-audyt-finansowyOutsourcing obsługi kadr i płac pozwalający na optymalizację kosztów zatrudnienia i obsługi wynagrodzeń pracowników w zgodzie z obowiązującym prawem pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawem podatkowym. Poprawa skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem i organizacji pracy.  
CZYTAJ WIĘCEJ
optymalizacje podatkoweMerytoryczne i praktyczne wsparcie w zakresie controllingu oraz usługi optymalizacji procesów biznesowych, których celem jest pomoc w planowaniu, realizacji i modyfikacji strategii biznesowej oraz poprawa rentowności i konkurencyjności firmy na rynku.  
CZYTAJ WIĘCEJ
zarzadzanieSpecjaliści z zakresu zarządzania, finansów, prawa i podatków realizujący uzgodnione w kontrakcie zadania typowe dla kadry menadżerskiej. Wsparcie przy pracach nad określonymi projektami, zastępstwa na czas określony oraz pomoc przy rozwijaniu działów lub stanowisk.  
CZYTAJ WIĘCEJ
GLC tworzą ludzie. Ponad 70 ekspertów. Poznajmy się

Zbigniew Maciej Szymik

Dyrektor generalny, Doradca Podatkowy, Partner Zarządzający


Doradca podatkowy od ponad 20 lat prowadzący stałą obsługę podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w podatkach pośrednich, a także optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach z sektora MSP. Łączy dogłębną wiedzę o podatkach ze znajomością zagadnień księgowych.
CZYTAJ WIĘCEJ


dr Artur Oleś

Adwokat, Doradca Podatkowy, Partner Zarządzający


Człowiek od rozwiązywania problemów. Doradca podatkowy, adwokat, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z postępowaniem podatkowym. Autor publikacji naukowych poświęconych m.in. podatkowi VAT i dochodom uzyskiwanym za pośrednictwem rynku walutowego.
CZYTAJ WIĘCEJ


prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic

Partner, Doradca Podatkowy


Profesor nauk prawnych, pracownik naukowy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ekspert w dziedzinie prawa finansowego i samorządowego oraz finansów publicznych i podatków lokalnych, doradca podatkowy.
CZYTAJ WIĘCEJ


Łukasz Zarzycki

Dyrektor Działu Księgowości i Audytu, Biegły Rewident


Biegły rewident, doradca podatkowy, biegły sądowy, syndyk, wykładowca. Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ekspert aktywnie współpracujący z wydawnictwem Wolters Kluwer. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje do skutecznego rozwiązywania problemów przedsiębiorców.
CZYTAJ WIĘCEJ


Mariusz Jarosz

Dyrektor Działu Doradztwa Biznesowego


Interim manager. Od ponad 10 lat zajmuje się controllingiem i rachunkowością zarządczą w formie outsourcingu. Specjalizuje się w budżetowaniu, prognozowaniu finansowym, programach motywacyjnych, optymalizacji procesów biznesowych oraz zastosowaniu systemów informatycznych w zarządzaniu.
CZYTAJ WIĘCEJ


Przykładowe modele współpracy z GLC
sprawdz-szczegoly
Katowice i Warszawa. Zapraszamy do naszych biur

GLC Katowice


ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice

GLC Warszawa


Aleje Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa


  • Region Śląsk
  • +48 515 449 333


  • Region Mazowsze
  • +48 505 974 055


  • Region Małopolska
  • +48 502 856 288

Usługi GLC polecają
sprawdz-szczegoly
Dlaczego warto wybrać usługi GLC?

Wśród najlepszych
Eksperci GLC od ponad 10 lat kompleksowo obsługują przedsiębiorstwa w zakresie usług księgowych, doradztwa podatkowego i porad prawnych. Tworzą zespół doradczy o wysokich i stale uzupełnianych kwalifikacjach zawodowych. Doświadczenie i aktywne podążanie za zmianami prawnymi, rynkowymi i oczekiwaniami Klientów dają nam pewną pozycję wśród najlepszych firm doradczych w Polsce.

W czołówce ogólnopolskiej
Od ponad 5 lat GLC zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingach firm doradczych, organizowanych przez „Rzeczpospolitą” i „Gazetę Prawną”. Dzięki zespołowi znakomitych doradców jest wymieniana w krajowej czołówce w kategorii doradztwa podatkowego.

Pierwsi w Polsce
Spółka LAW Leader wchodząca w skład GLC była pierwszą w Polsce niezależną multidyscyplinarną spółką adwokatów i doradców podatkowych.

Wysoka jakość usług za dostępną cenę
GLC świadczy usługi księgowe, audytorskie i controllingowe oraz kompleksowe doradztwo prawno-podatkowe dla przedsiębiorstw zgodnie z międzynarodowymi standardami. Proponujemy jakość obsługi porównywalną do najważniejszych graczy na rynku usług doradczych za cenę charakterystyczną dla konkurencji z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Kompleksowa obsługa na każdym etapie rozwoju firmy
Doradcy GLC pomagają Klientom na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa – w fazie powstawania (na start-upie), w trakcie rozwoju i intensywnego wzrostu firmy, w fazie dojrzałości oraz w sytuacjach kryzysowych.

Obsługa branży trudnych i problematycznych
Klientami GLC są małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa, w tym spółki z kapitałem zagranicznym. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów działających w innowacyjnych i wysokospecjalistycznych branżach, w specyficznych ramach prawnych, zawierających dużą liczbę transakcji handlowych i finansowych, uczestniczących w skomplikowanych procesach rynkowych.

System działań zespołowych
Specjaliści GLC pracują w zespołach projektowych złożonych, w zależności od potrzeb, z ekspertów z kilku dziedzin: księgowości, kadr i płac, controllingu, podatków, prawa, pod kierunkiem dedykowanego opiekuna Klienta. Dogłębnie analizują problem i sytuację przedsiębiorstwa, wypracowując innowacyjne i efektywne finansowo rozwiązania. Wspierają firmę w wielu obszarach jednocześnie, zachowując ciągłość i stałość obsługi.

Wysoka odpowiedzialność biznesu
Doradcy GLC na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo interesów Klienta i budowanie z nim dobrych relacji. Jednocześnie dbają o poszanowanie prawa, norm etyki zawodowej i zasad etycznych w biznesie. Gwarancją rzetelności wykonania usługi jest nie tylko ubezpieczenie OC, jakim objęte jest doradztwo podatkowe i usługi księgowe, ale przede wszystkim naczelne wartości GLC.

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Eksperci GLC angażują się w regionalne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, współpracują z RIG w Katowicach i Forum Młodych Przedsiębiorców. Współpracują z Uniwersytetem Ekonomicznym i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, szkolą przedsiębiorców, publikują teksty naukowe. Założyciel GLC Zbigniew Maciej Szymik jest jednym z twórców samorządu doradców podatkowych w Polsce.

0 lat na rynku usług
doradczych

0głównych obszarów
działalności

0wyspecjalizowanych
doradców

0Klientów w ostatnich
5 latach

0wyroki, które zmieniły orzecznictwo podatkowe
w Polsce w 2013 r.